UOČI UZVRATA U EUROPSKOJ LIGI

Modri lako sa Slavenom, Viktoriji derbi sa Slavijom
Objavljeno 18. veljače, 2019.
Nogometaši Dinama nakon europskog ispita vratili su se u domaću stvarnost i "razbili" Slaven Belupo sa 3:0. Iako je do 67. minute na stadionu Maksimir rezultat bio 0:0, modri su u nastavku ubacili u brzinu više i za momčad iz Koprivnice više nije bilo spasa. Vodstvo Dinama donio je Hajrović sjajnim pogotkom u 67. minuti. Dinamovo krilo sjajno je naciljalo s 25 metara i pogodilo mrežu Slavena. Ubrzo je bilo 2:0, opet vrlo lijep pogodak nakon što je Mislav Oršić matirao vratara Slaven Belupa. Do kraja je još pogodio i Musa za uvjerljivu pobjedu kojom je Dinamo poslao jasnu poruku Viktoriji Plzen uoči uzvratne utakmice 16-ine finala Europske lige. No ni Česi u nedjelju nisu bili loši. Naprotiv. Viktoria je u derbiju 21. kola češkog prvenstva u Plzenu pobijedila vodeću Slaviju sa 2:0. Za pobjedu Viktorije zabili su Toma Chory i Jean Beauguel. Trener aktualnog češkog prvaka Pavel Vrba odmorio je nekoliko igrača koji su u četvrtak igrali protiv Dinama, nisu nastupili prvi vratar Kozačik, napadač Ekpai te veznjak Čermak. Chory i Kayamba igrali su sat vremena, a Beaugel je ušao u igru u 60. minuti. I bez njih je Viktoria slavila u derbiju te se učvrstila na drugom mjestu tablice s 49 bodova, sad ima tri manje od vodeće Slavije. I. Liović