PRVA HNL

Rijeka izišla iz mini krize, Hajduku se vratili navijači
Objavljeno 10. veljače, 2019.
Rijeka je u prvoj nedjeljnoj utakmici 20. kola Prve HNL s uvjerljivih 3:0 pobijedila Inter u Zaprešiću i na taj način prekinula mini krizu koja se uvukla u momčad ovoga proljeća. Dugo su Riječani lomili otpor domaćina, čak 66 minuta, a onda u samo osam minuta, u tri poteza srušili Zaprešićane. U momčadi Igora Bišćana sve se promijenilo od 61. minute, kada je u igru ušao Alexander Gorgon, koji se vraća nakon ozljede. Kapetan je ušao, namjestio tri pogotka i pokazao koliko je Rijeci nedostajao u prethodne dvije utakmice. Inter je načeo Puljić u 66. minuti, već dvije minute poslije bilo je 0:2, a pogodak je zabio Lončar. U 74. minuti Puljić je drugi put svladao vratara Intera i donio Rijeci konačnih 0:3.
Igralo se jučer i na Poljudu, na koji su se nakon četiri mjeseca izbivanja (zbog kazne) vratili navijači. Torcida je napravila spektakl, okupilo se na splitskom stadionu više od 17 tisuća ljudi, a na kraju su svi zajedno slavili, i igrači, i navijači. Hajduk je svladao zagrebačku Lokomotivu s 2:1 i upisao drugu pobjedu u nastavku prvenstva. Splićani su počeli dobro i agresivno, propustili nekoliko sjajnih prilika, a onda prije odlaska na odmor ipak zabili. U 42. minuti Hajduk je poveo pogotkom Ismajlija. U drugom dijelu Hajduk je ponovno bio bolja momčad, ali Lokomotiva je iskoristila priliku i u 53. preko Uzunija došla do 1:1. No, deset minuta kasnije domaćin je ponovo zatresao mrežu, Caktaš je pogodio za 2:1 i Hajduk je otišao do tri boda. I. Liović