IN MEMORIAM

Marko Kovačević
Objavljeno 8. veljače, 2019.
Đakovački sport, a posebno rukomet, potresla je vijest kako ih je prerano napustio Marko Kovačević, koji je iznenada preminuo u 38. godini života. Počeo je igrati rukomet u RK Đakovo s 12 godina, a prvi trener bio mu je Perica Tadić. Kada je imao 16 godina, njegova generacija rukometaša ostvarila je izniman plasman kada su na Prvenstvu Hrvatske za mlađe uzraste osvojili prvo mjesto i titulu državnog prvaka, zanimljivo, u finalu su svladali Osijek. Takav rezultat omogućio je mladim Đakovčanima nastup na Partille kupu u Švedskoj. U seniorsku momčad ušao je već sa 17 godina, a uveo ga je legendarni Ivo Duvnjak, tada trener RK Đakovo, dakako otac danas mnogo poznatijeg hrvatskog reprezentativca Domagoja. Suigrači ga se sjećaju kao odličnog dešnjaka, kojeg se koristilo i na poziciji desnog vanjskog, a posebno je bio koristan u obrani. RK Đakovo bio mu je jedini klub, za koji je ostao vezan i nakon karijere. Naime, 2012. godine bio je inicijator okupljanja nove Uprave kluba u kojoj su uglavnom bili bivši igrači, a pod čijim je vodstvom Đakovo vraćeno u Premijer ligu. Član Uprave bio je do 2016. godine. Izvan rukometa radio je u autosalonu Integre Dundović, gdje je bio proglašen i najboljim prodavačem. Za Marka su puni hvale bili i kolege s posla, ali i brojni kupci. K.L.