SLAVIO U VELESLALOMSKOJ UTRCI NA STAZI GRAN RISA

Hirscher vlada u Alta Badiji
Objavljeno 17. prosinca, 2018.
Najbolji skijaš na svijetu Marcel Hirscher ponovno je, šesti put u karijeri, slavio u veleslalomskoj utrci na stazi Gran Risa, u talijanskoj Alta Badiji. Hirscher je slavio s vremenom 2:32.29 minuta, tijekom obje vožnje projurio je stazom i drugoplasiranog Francuza Thomasa Fanara ostavio iza sebe za čak 2.53 sekunde. Na postolju je stajao još jedan Francuz, trećeplasirani Alexis Pinturault. Bila je ovo jedna od najuvjerljivijih pobjeda sjajnog Marcel Hirschera, ukupno 61. u karijeri. Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić imao je vrlo loš nastup u prvoj vožnji, zaostavši čak četiri sekunde i 26 stotinki za Hirscherom, što je bilo dovoljno tek za 40. mjesto. Pobjedom u Alta Badiji Marcel Hirscher učvrstio je vodstvo u poretku veleslalomaša s 280 bodova, ima čak 132 boda više od drugoplasiranog Henrika Kristoffersena. Austrijanac se vratio i na prvo mjesto u ukupnom poretku Svjetskog kupa, sad ima 380 bodova, 40 više od Austrijanca Maxa Franza. I. Li.