A-1 LIGA KOŠARKAŠICA

Osječanke umalo do senzacije u Višnjiku
Objavljeno 17. prosinca, 2018.
Otišle su Osječanke kod trećeplasiranih Zadranki kao autsajderice, a umalo se kući vratile kao senzacionalne pobjednice. Naime, košarkašice Murse bile su na korak do iznenađenja u dvorani Višnjik, gdje su u susretu 10. kolu A-1 lige odmjerile snage s domaćim Zadrom. Osječanke su opasno prijetile, ali na kraju su poražene sa samo jednim poenom razlike (82:81). Šteta, velika šteta za Mursu koja se hrabro suprostavila jakim Zadrankama, ali nakon sjajnih 40 minuta ipak je ostala praznih ruku. Osječki sastav na poluvrijeme je otišao s devet poena zaostatka (48:39), ali sjajno je odradio treću četvrtinu i u posljednjih deset minuta ušao s "plus jedan". U napetoj zadnjoj četvrtini domaće su ipak našle put do minimalne pobjede. Mursa je najbolju ovosezonsku utakmicu odigrala na krilima dvije Petre, Lovrić i Šimunić. Lovrić je ubacila 29 poena i imala nevjerojatan šut za tri poena od 9-10, dok je Šimunić zabila 28 poena. Na žalost, za Osječanke ni to nije bilo dovoljno za drugu ovosezonsku pobjedu I. Liović