EURO 2018

I Mađarice bolje od Hrvatske
Objavljeno 3. prosinca, 2018.
Rukometašice Hrvatske i u drugom su nastupu na Euru u Francuskoj poražene te su tako praktički izgubile izglede za prolaskom u drugi krug. Nakon subotnjeg poraza od Španjolske, Hrvatice su jučer u Montbeliardu izgubile i od Mađarske s 24:18, pa su jedina reprezentacija skupine C bez ijednoga boda.

Ni protiv Mađarica nisu izabranice Nenada Šoštarića krenule dobro u susret. Mađarska je u 9. minuti povela 4:1, a u 13. već je bilo 7:2. Nisu u tom razdoblju pomogla ni dva isključenja naših igračica, kao ni neiskorišteni sedmerac. Ipak, uslijedio je potom povratak naših, koje su golom Debelić (21.) stigle na 6:8, nakon čega je P. Posavec još pogodila vratnicu. I umjesto približavanja na samo gol zaostatka, vrlo brzo bilo je 6:11 da bi na odmor Mađarice otišle s vodstvom 13:9.

U nastavku je Mađarska odmah otišla na 15:9 i tako odmah otklonila svaku nadu naših reprezentativki u mogućnost povratka u susret. Do toga je bilo i nemoguće doći kada su Hrvatice bile neučinkovite u napadu, a o čemu najbolje svjedoči podatak da su u prvih 15 minuta nastavka postigle svega tri pogotka. To su Mađarice znale iskoristiti, povele su 20:12 i već sredinom drugog poluvremena riješile sve dvojbe oko pobjednika.
U posljednjem kolu Hrvatska će u srijedu (18 sati igrati) igati protiv Nizozemske te, prema svemu sudeći, oprostiti se od Eura. G.R.
Hrvatska*18 (9)

Mađarska* 24 (13)

MONTBELIARD - Dvorana L‘Axone. Gledatelja: 3000. Sutkinje: Ana Vranes i Marlis Wenninger (obje Austrija).

HRVATSKA: Kapitanović (4+2), Pijević (1+1), P. Posavec 1, Plahinek, Krsnik 8 (3), S. Posavec 1, Milosavljević 1, Turk 1, Kalaus 1, Ježić, Milošević, Dežić, Debelić 4, Glavan 1, Blažević, Prkačin.

MAĐARSKA: Biro (12+1), Kiss, Tovizi 1, Schatzl 5, Kovacsics 4 (2), Szalai, Orban, Palos-Bognar, Kovacs 5 (1), Meszaros, Planeta, Kazai 1, Hafra 5, Lukacs 2, Toth 1, Lakatos.

SEDMERCI: Hrvatska 5 (3), Mađarska 6 (3); ISKLJUČENJA: Hrvatska 14 minuta (Krsnik 2+2, Debelić 2+2, Milosavljević 2, Kalaus 2, Blažević 2), Mađarska 8 minuta (Toth 2+2, Meszaros 2, Hafra 2)