VINKOVCI

Cibalia osigurala jesenski naslov
Objavljeno 19. studenog, 2018.
Vinkovčani su nanizali šest pobjeda te će prezimiti na prvom mjestu trećeligaškog “Istoka”

Nogometaši Cibalije posljednjih su 90 minuta jesenskog dijela sezone u Vinkovcima odradili superiorno, uvjerljivo tako svladavši u derbiju kola momčad Vihora iz Jelisavca. Nakon poraza od Čepina u Vinkovcma (međusobni susreti odlučuju na kraju prvenstva nap.a), momčad Petra Tomića serijom od šest utakmica osvojila je 18 bodova i ovom posljednjom pobjedom, uoči posljednjeg kola prvog dijela sezone, osigurala naslov jesenskog prvaka trećeligaške karavane.

Najefikasnija momčad lige protiv Vihora prvi je pogodak postigla u 10. minuti kada je u kaznenom prostoru srušen napadač Saša Šest. Siguran realizator bio je Mario Kiš. Cibalia je u ovaj susret ušla dosta raspoloženo i od početka najavila put prema pobjedi koji nikako nisu uspijevali zatvoriti nogometaši Vihora, nego su s dosta napora pokušavali zaštititi svog vratara Marija Banovića koji je bio prvo ime gostiju i koji je spasio svoju momčad od još težeg poraza. Na drugi pogodak gledatelji nisu morali čekati dugo. U ovom susretu raspoloženi najmlađi igrač utakmice (17 godina) Drena Beljo Dion bio je egzekutor nakon što mu je odličnu loptu uputio napadač Dominik Dogan. Iz prvog pokušaja loptu mu je obranio vratar Banović, ali je snalažljivi Beljo ponovno došao do lopte i od suprotne vratnice poslao loptu u mrežu. Zasluženo vodstvo Cibalije koja je igrom pokazala zašto je lider trećeligaške karavane. Redale su se akcije nogometaša Cibalije prema vrataru Banoviću, ali više pogodaka do odmora nije bilo. Glavni razlog izostanka novih pogodaka već u prvom poluvremenu mogli bismo potražiti u brzopletosti kod napadača Cibalije, ponajprije kod Šesta i Dogana, jer su njih dvojica najčešće dolazili u dobre situacije za pogodak. Jedinu dobru akciju gosti su izveli u 43. minuti kada je prema vratima Cibalije dobro šutirao Vladimir Torčić, ali njegova lopta otišla je pokraj gola.

U nastavku susreta gosti su se malo oslobodili pritiska, ali i dalje je sve to bilo mlako i nedorečeno, premalo za momčad koja je prije ovog susreta bila, a i nakon njega, ostala na četvrtom mjestu. Cibalia je ponovno inicijator mnogih akcija preko bokova, posebice preko Filipovića, ali i preko Belje te su pokušavali i kroz sredinu, kada im pokušaji na bokovima nisu uspijevali. Ponovno su Vinkovčani imali prilika, ali pogotka nije bilo sve do 78. minute kada je Beljo pokazao zašto je promoviran u igrača susreta. Loptu je dobio na desnoj strani, pa je povukao prema lijevoj, povukavši za sobom i obrambenu formaciju gostiju, a zatim manirom odličnih vezista okrenuo igru na desni posluživši usamljenog Tustonjića koji mirno postiže treći pogodak za konačnih 3:0.

16.Vukovar ‘91       14       3       2       9       18:32       11

Raspored 15. kola (24./25. studenoga): Marsonia - Oriolik, Koprivnica - Đakovo Croatia, Slavonija - Bjelovar, Vihor - Čepin, Bedem - Cibalia, Zrinski - Sloga NG, Mladost - Slavija i Vukovar 1991 - Belišće.
CIBALIA       3 (2)

VIHOR       0 (0)

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Gledatelja: 300. Sudac: Filip Hirš 6,5 (Varaždin). Strijelci: 1:0 Kiš (10-11m), 2:0 Beljo (13), 3:0 Tustonjić (78). Žuti kartoni: Šest, Tadić, Pavičić (Cibalia). Crvenih kartona nije bilo.

CIBALIA: Marijanović 6,5, Pavičić 6,5 (od 68. Stojanović-), Kuzmić 6,5, Tadić 6, Filipović 7, Kiš 7, Šarić 6,5, Tustonjić 7, Dogan 6 (od 68. Bajić-), Beljo 7,5, Šest 6 (od 84. Vitaić-)

VIHOR: Banović 6,5, Čaušić 5, Šulava 5, Vratković 5, Dinjar 6, Torčić 6 (od 65. M. Kubala-), Babec 5,5, Šoštarić 5 (od 46. Jović 5,5), Tomac 5, S. Kubala 5 (od 70. Vučemilović-), Pavlović 5.

IGRAČ UTAKMICE: DRENA BELJO DION (CIBALIA)