KUP HRVATSKE ZA RUKOMETAŠICE

Osječanke s lakoćom prošle prvu prepreku
Objavljeno 16. studenog, 2018.
Rukometašice Osijeka bez problema su prošle prvu prepreku u Kupu Hrvatske, svladavši u gostima ekipu Multinorm Cerne s velikih 24 pogotka razlike (43:19). Razlika u kvaliteti bila je prevelika i evidentna od prve do posljednje minute. Iako su domaće drugoligašice nakon početnih 0:4 stigle do izjednačenja (5:5), prvoligaška ekipa iz Osijeka je u nastavku susreta ipak postavila stvari na pravo mijesto. Naime, tih 5:5 bilo je i jedino izjednačenje na utakmici, gošće su brzo povećavale prednost, serijom 7-0 prvo su stigle do dvoznamenkaste razlike (19:9) da bi na odmor otišle s “plus 13” (24:11). U nastavku je razlika samo rasla te je osječki prvoligaš natjecateljsku 2018. godinu završio laganom pobjedom. G.R.
Mu. Cerna       19 (11)

Osijek       43 (24)

CERNA - ŠSD. Gledatelja: 100. Suci: Domagoj Degmečić (Vrpolje) i Frenko Soldo (Slavonski Brod).

MULTINORM CERNA: Kuskunović 3, Jančić, Nikolić 3, Jurčić 5 (1), Šimunac 1, Šnajder 2, Berać, Smolković 2, Hastentenfel 3, Pleša, Stojčić, Brkić.

OSIJEK: Putnik 3, Daidžić 3, Hren 3, Ljubas 2, Zirn 1, Batrnek, Dragojević 7, Borac, Prskalo 3 (1), Jeršek 9, Zagorščak 4, Barišić, Špoljarić 2, Frančić 6.

SEDMERCI: Multinorm Cerna 1 (1), Osijek 2 (1); ISKLJUČENJA: Multinorm Cerna 10 minuta (Smolković 2+2, Kuskunović 2, Šnajder 2, Pleša), Osijek 4 minute (Daidžić 2, Zagorščak 2).