PLIVAČKI MITING “MLADOST 2018”

Osijek Žitu pet odličja
Objavljeno 15. studenog, 2018.
Plivači Osijek Žita sudjelovali su na tradicionalnom međunarodnom mitingu "Mladost 2018" u Zagrebu, koji je organizirao HAPK Mladost. Na 46. izdanju toga tradicionalnog plivačkog mitinga natjecanja su se odvijala u manjem, 25-metarskom bazenu, a ukupno je nastupilo 420 plivača iz čak 42 kluba iz Italije, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Hrvatske. Na tom natjecanju osječki je plivački klub predstavljalo osam plivačica i plivača, od mlađih juniora do mlađih seniora, a na kraju su na natjecanju izborili pet medalja. Najuspješnija članica Osijek Žita bila je Klara Božičević, koja je slavila u juniorskoj konkurenciji na 50 metara leđno (29.68) te je osvojila i brončano odličje u ukupnom poretku. Do dva je odličja stigao i junior Petar Knežević, koji je bio srebrni na 50 metara leđno (27.34) te brončani na 100 metara leđno (1:01.52), a junior Marko Filipović doplivao je do drugog mjesta na 100 m leđno (59.85). Mlađi junior Filip Ovničević srušio je klupski rekord na 50 metara prsno (31.70), a Osječani su zapažen nastup u Zagrebu upotpunili i otplivanim normama za skoro Prvenstvno Hrvatske. G.R.