DRUGA HRVATSKA NOGOMETNA LIGA

Bjelobrđani u dva navrata vodili, ali su na kraju svega kod kuće ostavili samo bod
Objavljeno 12. studenog, 2018.

Bjelobrđani su se hrabro suprotstavili moćnijim Splićanima i uspjeli u dva navrata steći rezultatsku prednost, ali je susret ipak okončan pravednim remijem.

Iz prvog, praktički, posjeta splitskoj polovini terena domaći su došli u vodstvo. Krajček je slijeva na posve drugoj strani u 16-ercu pronašao Čikvara koji je primio loptu i zatim ju zakucao u bliži gornji kut - 1:0. Asistent Krajček minutu zatim sam si je stvorio prostor za udarac na lijevoj strani sa 16 metara, ali je lopta otišla pokraj bliže vratnice. Domaći su mogli udvostručiti vodstvo u 37. minuti opet akcijom preko lijeve strane, odakle je u srcu 16-erca Krajček pronašao Popovića, a ovaj udesno produžio do Čikvara, čiji je udarac iz blizine Matijaš obranio. Neposredno prije odmora umjesto vratara Splićana to je učinio bijeli blok, nakon što je Periša zdesna centrirao na drugu vratnicu, a Krajček glavom ciljao bliži kut.U trećoj minuti nastavka zatresla se domaća mreža akcijom zdesna, odakle je Relota nabacio na glavu Prtajina, a udarac svježeg Splićanina Ilinčić kratko odbio do natrčalog Delića, koji je iz blizine izjednačio rezultat - 1:1. Prtajin je i u 70. minuti, nakon Šutinog centaršuta zdesna, glavom tražio suprotni kut i pogodio gredu. Četiri minute kasnije Čikvar je imao stopostotnu prigodu nakon što ga je slijeva Popović idealno pronašao, a bjelobrdski mladi napadač s nekoliko metara pogodio gredu. U 81. minuti Vušković je u svome 16-ercu neoprezno startao na Popovića, a sudac Frković pokazao je na bijelu točku. Siguran je bio Horvat, pogodivši desni gornji kut - 2:1. Novo je vodstvo domaćih trajalo tri minute jer je tada Ištvanić, kao nešto ranije Vušković, s leđa gurno Prtajina i gospički sudac ponovo je pokazao na bijelu točku, sada, za momčad Hajduka. Precizan je bio Šego prizemnim udarcem pogodivši desni kut i postavivši konačni rezultat vrlo sadržajne utakmice - 2:2.D. Lekšan
BSK       2 (1)

HAJDUK II       2 (0)

BIJELO BRDO - Igralište BSK-a. Vrijeme sunčano. Teren dobar. Gledatelja: 600. Sudac: Željko Frković (Gospić) 7. Strijelci: 1:0 Čikvar (8), 1:1 Delić (48), 2:1 Horvat (81.-11 m), 2:2 Šego (84.-11 m). Žuti kartoni: Ramić, Horvat, Majtanić (BSK), Skorup, Šego, Radić, Pasariček, Vušković i Matijaš (Hajduk II). Crvenih kartona nije bilo.

BSK: Ilinčić 6,5, Periša 6,5, Meter 6,5, Majtanić 6,5, Ramić 5,5 (od 54. Ištvanić 6), Kovačić 6, Žigri 6 (od 66. Pačar 6), Čikvar 7 (od 90. Dorić -), Horvat 7, Krajček 7,5, Popović 7.

HAJDUK II: Matijaš 6, Relota 7 (od 66. Radić 6), Šuto 6,5, Vušković 6, Batarelo 6, Skorup 6,5 (od 74. Pršir -), Nejašmić 7, Pasariček 6,5, Delić 7, Kreković 5,5 (od 46. Prtajin 7), Šego 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: KRISTIJAN KRAJČEK (BSK)
Rezultati 12. kola: BSK (Bijelo Brdo) - Hajduk II (Split) 2:2, Šibenik - Varaždin 2:0, Sesvete - Kustošija (Zagreb) 3:0, Lučko - Dugopolje 1:1, Hrvatski dragovoljac (Zagreb) - Dinamo II (Zagreb) 0:1, Međimurje (Čakovec) - Osijek II 2:1 i Solin - Zadar 2:2.