PORAZ OSIJEKA II U DERBIJU DRUGE HNL

Bijelo-plavi rano poveli, ali modri brzo okrenuli
Objavljeno 21. listopada, 2018.
Nogometaši Osijeka II poraženi su na gostovanju kod Dinama II u derbiju 9. kola Druge HNL. Prekinut je tako niz bijelo-plavih od tri pobjede, a modri su se slavljem probili na vrh tablice. Počelo je odlično za Osječane, koji su poveli već u 4. minuti. Nakon što je Špoljarić jurnuo na loptu koja je išla prema domaćem vrataru Horkašu, on ju je uspio samo napucati te se od napadača Osijeka II odbila u mrežu. Imao je nedugo potom Špoljarić gotovo istovjetnu priliku, no ovaj je put Horkaš uspio sačuvati svoju mrežu. Zagrepčani su potom preokrenuli u samo dvije minute. Najprije je Moro ubacio slijeva, a Šitum snažno s desetak metara pucao pod gredu, što Kukić nije mogao zaustaviti. Odmah u sljedećem napadu Šipoš je ubacio u kazneni prostor, gdje je ponovno bio Šitum i "zakucao" za 2:1. U 50. minuti Dinamo II postigao je i treći pogodak, Rešetar je izborio kazneni udarac, a realizirao ga je Moro. Konačni je rezultat u 85. minuti postavio Bagarić udarcem s 15-ak metara. G.R.
Dinamo II               4  (2)
Osijek II                 1  (1)

ZAGREB - Stadion Maksimir. Gledatelja: 300. Sudac: Marko Linić (Rijeka). Strijelci: 0:1 Špoljarić (4), 1:1 Šitum (17), 2:1 Šitum (18), 3:1 Moro (50-11m), 4:1 Bagarić (85). Žuti kartoni: Moro, Barišić, Bagarić, Gjira (Dinamo II), Plum, Daku, Caimacov, Žaper (Osijek II).

DINAMO II: Horkaš, Knežević (od 78. Gjira), Moro (od 84. Franjić), Gogić, Šipoš, Džijan, Barišić, Ćalušić, Bagarić, Rešetar (od 71. Ćuže), Šitum

OSIJEK II: Kukić, Bagadur, Ćosić, Radeljić (od 79. Durdov), Talys, Pilj, Plum (od 63. Žaper), Soldić, Caimacov, Daku (od 46. Hudećek), Špoljarić