TREĆA HNL "ISTOK": BELIŠĆE

Crveni put do pete uzastopne pobjede trasirali već do odmora
Objavljeno 22. listopada, 2018.
S tri nova osvojena boda protiv Slavonije nogometaši Belišća ostvarili su petu uzastopnu pobjedu. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u prvih 45 minuta, kada su domaći postigli tri pogotka. Poveli su u desetoj minuti. Salapić je s lijeve strane uputio centaršut na mladog Radovanovića, koji je sa sedam metara pogodio mrežu - 1:0. Osam minuta poslije Vinogradac je izveo udarac iz kuta, najviši u skoku bio je stoper Lacković, koji udarcem glavom pogađa gornji lijevi kut. Pet minuta prije odlaska na odmor Mandić je sa sredine igrališta pobjegao gostujućoj obrani i potom se našao sam ispred vratara Reze. Tada je nesebično poslužio Radovanovića, koji je postigao svoj drugi pogodak, a treći za Belišće. U nastavku susreta trener Tomljenović, odmah u 46. minuti, promijenio je dva igrača. Ipak, ponovno su kapitulirali u 59. minuti, nakon što je srušen Grafina sudac Petrović bez razmišljanja pokazao je na 11 metara. Udarac Grafine, koji je bio izvođač najstrože kazne, obranio je gostujući vratar, a odbijenu loptu Radovanović je spremio u mrežu. Igrači Slavonije uspjeli su postići počasni pogodak kada je nakon udarca iz kuta Nikolaš glavom poslao loptu u mrežu. Z. Kaptalan
BELIŠĆE                      4  (3)
SLAVONIJA                1 (0)

BELIŠĆE - Gradski stadion. Vrijeme: sunčano i ugodno. Teren: odličan. Gledatelja 200. Sudac: Marijo Petrović (Čazma 7,5). Strijelci: 1:0 Radovanović (10.), 2:0 Lacković (18.), 3:0 Radovanović (40.), 4:0 Radovanović (59.), 4:1 Nikolaš (73.). Žuti kartovni: Lacković, Damjanović (Belišće), Nikolaš, Šulc (Slavonija)

BELIŠĆE: M. Stanić 7, Žaja 6,5 Lacković 7, Salapić 6,5, Ratković 6,5 (od 85. Matković), Mandić 6,5 (od 68. Stupar 6,5), Vinogradac 7,5, Damjanović 7 (od 60. Paulić 6,5), Grafina 7, Radovanović 8, Šileš 6,5

SLAVONIJA: Rezo 6,5, Nikolaš, 65, Neruda 6, Zapalac 5,5 (od 46. Sokić 6), Majstorović 6, Marčetić 5,5, Karačić 5,5, Šulc 5,5 (od 65. Plešić 5,5), Žuljević 6, Peharda 5,5 (od 46. Grbeš 5,5), Bojić 5,5

IGRAČ UTAKMICE: FILIP RADOVANOVIĆ (BELIŠĆE)