A-1 LIGA KOŠARKAŠICA

Mursa pala u Domu sportova
Objavljeno 15. listopada, 2018.
Košarkašice Murse doživjele su i drugi poraz A-1 ligi. Nakon teškog stradanja u Splitu Osječanke su poražene i u zagrebačkom Domu sportova od Trešnjevke 2009. sa 96:76 (23:25, 30:16, 18:18, 25:17).
"Mursašice" su dobro otvorile susret, na krilima dviju Petri, Šimunić i Lovrić, odlično su parirale favoriziranom domaćinu, pa su nakon prvih deset minuta imale prednost (23:25). No već u drugoj četvrtini do izražaja je došla kvaliteta Trešnjevke, koja je špčela preokretom i na odmor otišla sa solidnom zalihom od 12 poena. Nakon povratka s odmora ušlo se u egal, ali u posljednjoj četvrti Zagrepčanke su ponovno bile bolje, još su više povećale prednost i mirno privele utakmicu kraju. Ni u Domu sportova Osječanke nisu zaigrale u svom najjačem sastavu, a sjajnu predstavu prikazale su Petra Lovrić (30 poena) i Petra Šimunić, koja je ubacila 24 poena, dvoznamenkasta je bila i Veronika Štrk (12 poena), ali za pobjedu nad Trešnjevkom cijela ekipa Murse morala je biti na najvišem nivou. I. Liović