BSK I IZ SESVETA PRAZNIH RUKU

Bjelobrđani ponovno kapitulirali u 90. minuti i preuzeli začelje tablice
Objavljeno 15. listopada, 2018.
Ni zagrebačka treća nije za Bjelobrđane bila sreća! Nakon poraza u Maksimiru od Dinama II i u Sigetu od Hrvatskog dragovoljca, momčad BSK-a u subotu se iz obližnjih Sesveta također vratila praznih ruku nakon sraza s istoimenim domaćinom. Bio je to, zapravo, četvrti gostujući poraz, jer je momčad trenera Denisa Krstanovića bodove ostavila i u Zadru, gdje je presudio jedan pogodak. Identično kao prije dva tjedna od "dragovoljaca" koji su do pogotka vrijednog tri boda došli u sudačkoj nadoknadi vremena, a Sesvećanima je to prekjučer pošlo za nogom u zadnjim sekundama predviđenog vremena igre kada se već činilo da će vrlo dobri vratar BSK-a Nikola Ilinčić sačuvati svoju mrežu nedirnutom. Ukazao se, međutim, sesvetski džoker s klupe Ivan Markota i iz blizine svladao nemoćnog bjelobrdskog vratara, čija je momčad tim porazom pala na zadnje mjesto. U odnosu na najavljenu, bjelobrdska struka je izvela nešto defanzivniju postavu ostavljajući klasičnog napadača Šimičića na klupi. Plan im je pokvarila i ozljeda Kovačića u desetoj minuti, pa je njegovu poziciju zadnjeg veznog preuzeo Pačar, a Šimičić u nastavku pojačao ofenzivni dio nakon što su u prvom poluvremenu mreže mirovale. Opasniji je uvodno bio domaćin koji je iz većeg posjeda lopte stvorio nekoliko vrlo dobrih prigoda, ali dekoncentracija Tolića te potom Vasilja i Ćosića, kao i spretni vratar BSK-a, razlozi su što gledatelji do odmora nisu vidjeli pogodak primarno u gostujućoj mreži. Sredinom nastavka gosti su imali stopostotnu prigodu preko Čikvara koji je išao sam prema Sušku i nije ga uspio svladati, odnosno domaći je vratar odličnom intervencijom spriječio pogodak i omogućio suigračima zadržavanje bodova u kući, što je na kraju preko s(p)retnog Markote i ostvareno - 1:0. Nastavljajući bjelobrdski niz nesretnih poraza uz koji treba spomenuti i onaj s domaće drugoligaške premijere kada je Varaždin u sudačkoj nadoknadi vremena postigao jedini pogodak na utakmici te tako proročanski odredio buduću sudbinu toga novaka u konkurenciji s krajnjeg istoka Hrvatske.D.Lekšan
SESVETE*1(0)

BSK *0

SESVETE - Igralište Svetog Josipa Radnika. Vrijeme sunčano. Teren odličan. Gledatelja: 200. Sudac: Josip Titlić (Hrvace). Strijelac: 1:0 Markota (90). Žuti kartoni: Brezina, Ćosić (Sesvete), Šimičić i Pačar (BSK). Crvenih kartona nije bilo.

SESVETE: Sušak, I. Mikulić, Jelić, Novković, Majcenić, Ćosić (od 90. Sunagić), Brezina, Jovičević (od 70. Markota), Tolić, Dago, Vasilj (od 60. Odueny).

BSK: Ilinčić, Periša, Meter, Majtanić, Choi, Kovačić (od 10. Pačar), Kasač (od 83. Žigri), Horvat, Čikvar, Jakšić (od 46. Šimičić), Krajček.
REZULTATI I TABLICA
Rezultati 8. kola: Solin - Dinamo II 1:1, Osijek - Varaždin 3:0, Međimurje - Hajduk II 1:4, Hrvatski dragovoljac - Dugopolje 1:2, Šibenik - Lučko 3:0, Sesvete - BSK 1:0 i Zadar - Kustošija 2:0.