PH U DŽUDU (U23 I U16)

Katić mlađekadetski prvak
Objavljeno 11. listopada, 2018.
U Splitu je prošle subote održano Prvenstvo Hrvatske u džudu za mlađe seniore i seniorke (U23) te mlađe kadete i kadetkinje (U16) na kojem su uspješan nastup imali i slavonski džudaši. Ukupno se natjecalo 327 džudaša iz 37 klubova (123 u U23 i 204 u U16), a članovi slavonskih klubova vratili su se s ukupno četiri medalje.Najsjajnijom se okitio mlađi kadet Ivan Katić. Član Judo kluba Osijek postao je državni prvak u kategoriji do 42 kilograma. Njegova starija klupska kolegica Sara Matijević osvojila je broncu u mlađeseniorskoj U-23 konkurenciji u kategoriji do 52 kilograma, dok je kod još mlađih kadetkinja Tisa Česko, u kategoriji do 63 kg, bila peta, a Ana Nikšić (do 57 kilograma) ostala bez plasmana. S dva su se odličja, po jednim u svakoj konkurenciji, okitili i članovi osječke Mladosti. Oba su bila brončana, a izborili su ih Timon Perić kod mlađih seniora (do 66 kilograma) te Stella Lovaković (+ 70 kg) kod mlađih kadetkinja. Patrik Hanić bio je sedmi (U16, do 50 kg), kao i Nives Grčić (U23, do 57 kg), dok su Iva Kuić (U16, do 57 kg), Andrija Kraljičak (U16, do 73 kg), Filip Mjertan i Matej Mlinarević (obojica U23, do 90 kg) ostali bez plasmana.Za JK Vinkovce peto je mjesto osvojila Magdalena Bliml (U16, do 52 kg), dok su bez plasmana ostali Andrija Bliml (U16, do 60 kg), Vedran Piljić (U16, do 66 kg) i Lara Kopčić (U16, do 57 kg). G.R.