LIGA PRVAKA

Leteći Rakitićev volej 600. je Barcelonin pogodak u Ligi/Kupu prvaka
Objavljeno 4. listopada, 2018.

U utorak je susrete Lige prvaka od Hrvata obilježio Nikola Vlašić, a u srijedu navečer Ivan Rakitić. Postigao je drugi pogodak u 4:2 pobjedi Barcelone nad Tottenhamom na Wembleyu. Rakitić je sjajno pogodio volej-udarac i "rasparao" mrežu vratara Tottenhama, Francuza Huge Llorisa. Neki će reći otprilike dva i pol mjeseca prekasno, u pogrešnim dresovima s obzirom na to da je Lloris bio kapetan Francuske u finalu Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji protiv Hrvatske. Kako bilo, Rakitić je zajedno s Vlašićem uvršten u idealnih 11 dugoga kola Lige prvaka, a zajedno s Neymarovim pogotkom Crvenoj zvezdi iz slobodnog udarca i Dybalina Young Boysima Rakitićev maestralni volej našao se u konkurenciji za najbolji pogodak drugog kola Lige prvaka.

“Odigrali smo dobru utakmicu, posebice njezin prvi dio u kojem smo bili dominantni", rekao je Rakitić, koji je otkrio da je ipak za momčad španjolsko prvenstvo najvažnije.
Ponovno je briljirao Lionel Messi, koji je u nastavku susreta postigao dva pogotka, a u prvom poluvremenu već u 2. minuti asistirao za pogodak Coutinha. Stoga su Rakitića novinari iz medija skloni Barceloni nakon susreta upitali je li bolji Messi ili Luka Modrić.
- Uz poštovanje svim drugim dobitnicima ove nagrade, jasno je da je Lionel Messi različit u odnosu prema svima njima. Luka Modrić je dobio nagradu jer je obilježio sezonu, odigrao je impresivno i možda su se zaželjeli promjena. Ali i Luka i svi ostali znaju koliko je Leo Messi drukčiji u odnosu prema svima ostalima - rekao je Rakitić.
Inače, njegov pogodak bio je 600. Barcelonin u povijesti Lige prvaka ili Kupa prvaka, natjecanja koje je slavni katalonski klub osvojio pet puta. Sigurno ovaj pogodak ulazi među najljepše općenito u natjecanju u kojem su jedino Real Madrid i Bayern München postigli više pogodaka. Real je postigao čak 945 u 425 utakmica, dok je Bayern zabio 668 pogodaka u 335 utakmica. Rakitiću je ovo bio šesti pogodak u dresu Barcelone u Ligi prvaka. Naravno, nedodirljiv je Lionel Messi sa 103 postignuta pogotka.
Inače, strijelac prvog pogotka za Tottenham bio je Harry Kane. Najbolji strijelac Svjetskog prvenstva u Rusiji ponovno će se suprotstaviti Rakitiću i ostalim našim reprezentativcima 12. listopada u Rijeci u Ligi nacija. Engleski izbornik Gareth Southgate osim Kanea za tu akciju od igrača Tottenhama pozvao je veznjaka Harryja Winksa te braniče Dannyja Rosea i Kierana Trippiera, strijelca pogotka iz slobodnog udarca, kojim su "albioni" poveli protiv Hrvatske u moskovskom polufinalu. Od hrvatskih reprezentativaca koji će konkurirati za tu utakmicu u Ligi prvaka nastupili su Ivan Perišić i Marcelo Brozović, a treba reći kako se među vratnice vratio Danijel Subašić. Zamijenio je ozlijeđenog Benaglia i u nastavku susreta u Dortmundu primio tri pogotka. K.Lacković

REZULTATI I POREDAK
SKUPINA A: Atletico Madrid - Club Brugge 3:1 (Griezmann 28. i 67., Koke 90+4/Groeneveld 40), Borussia Dortmund - Monaco 3:0 (Larsen 51., Alcacer 72., Reus 90+2) Poredak: 1. Borussia i 2. Atletico po 6 bodova, 3. Club Brugge i Monaco bez bodova; SKUPINA B Tottenham - Barcelona 2:4 (Kane 52., Lamela 66./Coutinho 2, Rakitić 28., Messi 56. i 90.), PSV Eindhoven - Inter 1:2 (Rosario 27./Nainggolan 44. i Icardi 60.). Poredak: 1. Barcelona i 2. Inter po 6 bodova, 3. Tottenham i 4. PSV bez bodova; SKUPINA C PSG - Crvena zvezda 6:1 (Neymar 20., 22., 81., Cavani 37., Di Maria 41., Mbappe 70./Marin 74.), Napoli - Liverpool 1:0 (Insigne 90.). Poredak: 1. Napoli 4 boda, 2. PSG i 3. Liverpool 3, 4. Crvena zvezda 1 bod; SKUPINA D: Lokomotiv - Schalke 0:1 (McKennie 88.), Porto - Galatasaray 1:0 (Marega 49). Poredak: 1. Schalke 4 boda i 2. Porto po 4 boda, 3. Galatasaray 3 i 4. Lokomotiv bez bodova.