NOGOMETAŠICAMA OSIJEKA SUPROSTAVILO SE SEDAM RIJEČANKI

Utakmica završena nakon deset minuta igre
Objavljeno 29. rujna, 2018.

Nenogometna, odnosno točnije komorna atmosfera vladala je u subotnje rano poslijepodne na igralištu "Mačkamama" gdje su Osječanke ugostile ekipu Rijeke u sklopu drugog prvenstvenog kola! Dan ranije, naime, iznenada je preminuo dugogodišnji član i pomoćni trener domaćih Branko Perković kojem su, uoči početka utakmice svi akteri i 30-ak gledatelja, počast odali minutom šutnje, a osječke igračice su imale crne florove na rukavima dresova. Nisu ih, praktički, ni oznojile jer je dulje trajalo zagrijavanje nego utakmica koja je bila prekinuta u desetoj minuti. Tada su, naime, Riječanke ostale sa šest igračica u polju te je osječki sudac Stjepan Barišić morao označiti kraj susreta jer se s tolikim brojem ne može igrati. S dozvoljenih sedam gošće su doputovale u osječku Industrijsku četvrt da bi se ozlijedila Rahaela Vego te Riječanke zaključile susret porazom od tri pogotka razlike koliki bi bio i da nisu doputovale na istok Hrvatske, ali bi tada dobile i kaznu oduzimanja bod(ov)a. Sportskije su se u uvodnoj etapi, šest dana ranije, ponijele Pregrađanke koje su na noge aktualnim prvakinjama Hrvatske došle s deset igračica i kući ponijele 13 lopti u mreži.

Već iz prve subotnje akcije domaće su došle u prednost zahvaljujući Mateji Bulut koja je izborila kazneni udarac, a kapetanica Violeta Baban pretvorila ga u pogodak svladavši Francu Radošić - 1:0. Četiri minute kasnije riječka je vratarka ponovno vadila loptu iz mreže kamo ju je spremila Bulut preciznim udarcem nakon što joj je povratnu dala Ivana Maltašić. Sličan je bio i treći pogodak Osječanki koja je postigla Lorena Balić na asistenciju Martine Šalek čime je bila zaključena ta utakmica nakon koje su malobrojni gledatelji opravdano negodovali na način kako se provodi i odvija elitno državno natjecanje. Sljedećeg vikenda bit će pauza u prvenstvu zbog obveza juniorske reprezentacije Hrvatske, a nastavit će se za dva tjedna kada će Osječanke gostovati u Zagrebu i igrati derbi s Agramom.D.Lekšan