NATJECANJE U MAĐARSKOJ

Osječkim plivačima osam odličja u Harkanju
Objavljeno 19. rujna, 2018.
Mladi plivači Osijek Žita bili su i proteklog vikenda aktivni. Ovaj put skočili su do Mađarske, točnije u poznato kupalište u Harkanju gdje su nastupili na međunarodnom plivačkom natjecanju Harkany Sprint 2018. Osječani su se predstavili u dobrom svjetlu, kući su se vratili s ukupno osvojenih osam medalja, od čega šest u pojedinačnoj konkurenciji. U Mađarskoj je nastupilo ukupno 20 osječkih plivačica i plivača. Najraspoloženijeg člana osječkog kluba dobili smo ovaj put u ženskoj konkurenciji. Naime, Klara Božičević osvojila je u harkanjskom bazenu čak četiri odličja. Klara je ostvarila pobjedu u utrci na 50 metara leđno te 50 metara slobodno, a u utrci na 50 metara delfin uzela je srebrnu medalju. Sudjelovala je i kao članica štafete Osijek Žito u utrci na 4x50 metara slobodno gdje je s Irom Ivković, Emom Vlahović i Dorom Terzić doplivala do trećeg mjesta te im je pripala brončana medalja. Treće osječko zlato izborio je u muškoj konkurenciji Ivan Filipović, koji je slavio u utrci na 50 metara delfin te mu je na proglašenju pobjednika pripao i pehar. Do pojedinačnog srebra stigla je Sara Filipović na 50 m prsno, a do bronce Ivor Gaće na 50 m delfin, a muška je štafeta 4x50 slobodno u sastavu Marko Filipović, Filip Ovničević, Vedran Zvonarić i Lucak Peterko osvojila srebro. G.R.