PRVA HRL SJEVER (M)

Borovo i Osijek uspješni domaćini
Objavljeno 17. rujna, 2018.

Povijesni nastup u 1. HRL rukometaši Borova su začini pobjedom nad nekadašnjim premijerligašem Metalcem iz Zagreba. Dobro su Borovčani otvorili susret i već nakon šest minuta imali dva gola prednosti. Do isteka prvog poluvremena imali su stalnu prednost od jednog do četiri gola, a na odmor su otišli s tri (15:12) gola prednosti. I u nastavku su igrači Vedrana Uhlarika kontrolirali utakmicu pa su u 51. minuti došli do "plus pet" (23:18), ali od tada pa do kraja susreta više nisu postigli ni jedan, a u samu završnicu ušli su tek s pogotkom prednosti koju su teškom mukom i sačuvali. Uspješan start na domaćem parketu ostvario je i Osijek koji je s 30:25 svladao Vidovec. Gosti su vodili većim dijelo prvog poluvremena, ali su Osječani na odmor ipak otišli s minimalnom prednošću. U nastavku je Osijek imao gol-dva prednosti, a susret je "prelomio" u 53. minuti kada je serijom 4-0 otišao na 25:21 te do kraja očuvao prednost, a time i startne bodove. A.G./G.R.

OSIJEK 30 (14)
VIDOVEC 25 (13)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Davor Česi (Zagreb) i Nenad Županić (Križevci).

OSIJEK: Kolar (16+0), Zrno 2, Stojnović, Marković 6, Cickai 2, Čičak 4, Jurić 1, Nedić 8 (3), Horvat, Vuković, Barić 2, Kopić, Radović 2, Kuže 1, Babić 2.

VIDOVEC: Zrinski, Blaži, Minđek 2, Štefičar 5, Dobovičnik 1, Varšić (11+0), Matučec, Horenec 3 (1), Farc, Težak, Trojko 9 (4), Hirš 5.

SEDMERCI: Osijek 3 (3), Vidovec 6 (5); ISKLJUČENJA: Osijek 18 minuta (Radović 2+2+2, Babić 2+2, Marković 2, Nedić 2, Barić 2, Kopić 2), Vidovec 18 minuta (Dobovičnik 2+2+2, Težak 2+2, Hirš 2+2, Varšić 2, Trojko 2); CRVENI KARTONI: Radović (60, Osijek), Dobovičnik (47, Vidovec).

BOROVO 23 (15)
METALAC 22 (12)

VUKOVAR – SD Borovo naselje. Gledatelja 200. Suci: Petar Bulum i Nikola Carević (oba iz Metkovića).

BOROVO: Polchert, Vuković 1, Šamija, Luketić 2, Vulić 5 (3), Franić 1, Burazin, Radojević 1, Zatezalo 5, Šimatić 5 (3), Žulj, Parmačević, Barić, Naletilić 1, Lasić 2.

METALAC: Kaldi, Antolković, Finek 3, Poljak, Katinić 2, Jurman 3, Matoic 1 (1), Svalina 2 (1), Sertić 2, Grgurić 6 (4), Magdić 3, Gunjača, Henigman.

SEDMERCI: Borovo 6 (6), Metalac 9 (6); ISKLJUČENJA: Borovo 8 minuta (Vulić 2, Franić 2, Radojević 2, Zatezalo 2), Metalac 14 minuta (Antolković 2+2, Finek 2, Matoic 2, Sertić 2, Grgurić 2+2).

MAKSIMIR P. 29 (14)
ĐAKOVO 27 (17)

ZAGREB - Dvorana XV gimnazije. Gledatelja: 75. Suci: Ivan Luketić i Lovro Tomović (oba Rijeka).

MAKSIMIR PASTELA: Perić, Brzica 4, Periša 1, Drinovac, Jurić 13 (3), Lacković 3 (1), Cikatić 1, Turkalj, Vrgoč 4 (1), Kolić, Obradović 3, Vranjković, Tičić, Puvačić Solomun, Zelić.

ĐAKOVO: Ostajmer, Novoselović, Stipić, Jukić, Poplašen 1, Ćurić 8, Šimić 3, Goluža 12 (3), Bradarić, Tot, Grabar, Šestak, Klepo, Perković, Kostić, Božičević 3.

SEDMERCI: Maksimir Pastela 7 (5), Đakovo 3 (3); ISKLJUČENJA: Maksimir Pastela 4 minute (Cikatić 2, Obradović 2), Đakovo 10 minuta (Šimić 2+2, Ćurić 2, Bradarić 2, Klepo 2).