ŠKOTSKI LIGA KUP

Rangersi prošli, Barišić zatresao vlastitu mrežu
Objavljeno 19. kolovoza, 2018.
Bivši kapetan Osijeka Borna Barišića odigrao je svoju drugu utakmicu u dresu Glasgow Rangersa, koju ipak neće pamtiti po dobrom. Ne zbog rezultata, koji je u konačnici pozitivan za njegovu momčad. Rangersi su, naime, u susretu 1. kola škotskog Liga kupa svladali u gostima Kilmarnock sa 3:1, a domaći su pogodak postigli u 51. minuti, kada je Barišić zatresao vlastitu mrežu. Dogodio se ubačaj s lijeve strane, a Barišić je u želji da intervenira ispred svoga igrača zahvatio loptu svojom lošijom, desnom, nogom i pogodio mrežu svoga vratara. Prije toga autogola Rangersi su imali prednost od 2:0, a oba pogotka postigao je Alfredo Morelos, u 28. i 43. minuti. Isti je igrač zatresao mrežu i u 74. minuti, čime je potvrdio pobjedu i prolazak svoje momčadi. Unatoč kiksu, čini se kako se Barišić prilično dobro snašao u Glasgowu. Ima sve veće povjerenje trenera Stevena Gerrarda, koji očito voli hrvatske nogometaše. Naime, kako je ljetos stigao u redove kluba s Ibroxa, standardno mjesto u posljednjoj liniji Rangersa zauzeo je i Nikola Katić. Postao je nezamjenjiv, a odigrao je svih 90 minuta i u susretu Liga kupa premda je tijekom susreta zaradio nezgodan udarac u glavu. Međutim, Steven Gerrard hvali njegove nastupe te o Katiću zaključuje kako je u njemu momčad dobila vrhunskog stopera koji je spreman na ogromnu borbu za momčad.