BRZOPOTEZNI ŠAHOVSKI TURNIR

Renato Vince osvojio cuger na kopiki
Objavljeno 13. kolovoza, 2018.
Na osječkom kupalištu Copacabana odigran je peti po redu brzopotezni šahovski turnir. Sudjelovalo je 22 šahista i tri šahistice, zanimljivo, tri sestre Jurić iz Šahovskog kluba Strizivojna. Nakon devet odigranih kola, najuspješniji je bio majstorski kandidat Renato Vince, član ŠK Dragovoljac, sa 7,5 bodova, drugo mjesto sa 7 bodova osvojio je III. kategornik Zvonimir Trepšić, član ŠK FERIT, koji je bio i najveće iznenađenje turnira. Treće mjesto pripalo je Anđelku Sitariću (I kategorija), iz ŠK Retfala, koji je osvojio 6 bodova. Najbolja šahistica bila je Ester Jurić s 3,5 poena. Turnir su organizirali Osječki šahovski savez i Športski objekti, a trojica prvoplasiranih šahista nagrađeni su pokalima i ulaznicama za Gradske bazene. D.Kl.