PLIVAČKO EP

Marin Mogić osmi u finalu na 800 metara slobodno
Objavljeno 9. kolovoza, 2018.
Splićanin Marin Mogić zauzeo je osmo mjesto u finalnoj utrci na 800 metara slobodnim načinom pretposljednjeg dana Europskog plivačkog prvenstva u Glasgowu. Do naslova europskog prvaka doplivao je Ukrajinac Mihailo Romančuk. Mogić je u finale ušao s trećim rezultatom kvalifikacija (7:51.78 minuta), što je bilo i vrijeme novog hrvatskog rekorda. Na žalost, dan poslije odličnog kvalifikacijskog nastupa Mogić nije uspio ponoviti isto i u finalu u kojemu je plivao u vremenu 7:58.03, što je nešto brže od njegova prijašnjeg državnog rekorda (7:58.65) postignutog u ožujku ove godine. Romančuk je do pobjede stigao s najboljim svjetskim vremenom u ovoj sezoni (7:42.96). Srebro je osvojio Talijan Gregorio Paltrinieri (7::45.12), a bronca je pripala Nijemcu Florianu Wellbrocku (7:45.60). U polufinalu na 50 metra slobodno Puljanin Bruno Blašković završio je na diobi 10. mjesta. U polufinalu je isplivao 22.06 sekundi što mu je osobni rekord i najbolji hrvatski rezultat za mlađe seniore. Finale mu je "pobjeglo" za tri stotinke.