ATLETIKA

Sari Aščić mediteransko srebro
Objavljeno 12. lipnja, 2018.

Atletičari Slavonija-Žita nastupili su na dva međunarodna natjecanja prošlog vikenda na kojemu su u reprezentativnom dresu ostvarili zapažene rezultate. Najvrjedniji domet napravila je Sara Aščić, koja je na Prvenstvu Mediterana za mlađe seniore i seniorke u talijanskom Jesolu osvojila srebrno odličje u skoku u vis. Sara je preskočila visinu 1,80 m, zlato je uzela Talijanka Erika Furlani (1,86), a broncu Španjolka Saleta Fernandez (1,76).

Osim Sare, za reprezentaciju Hrvatske, nastupio je još jedan član osječkog kluba, Dario Prekl, koji je u skoku s motkom zauzeo osmo mjesto s preskočenih 5,00 m. Od ostalih hrvatskih predstavnika, srebrom se još okitio Martin Marković u bacanju diska (56,90).

U Istanbulu je održano Prvenstvo Balkana za mlađe juniore i juniorke na kojem je za Hrvatsku nastupio Matej Čivić. Član Slavonija-Žita zauzeo je šesto mjesto u bacanju koplja s najboljim hitcem od 62,22 m.

Hrvatski su reprezentativci osvojili ukupno tri medalje, zlato je uzela Klara Andrijašević na 1500 m (4:41.16), a bronce Erik Sluga na 400 m (48.88) i Petra Cokarić isto na 400 m (57.13). U ukupnom poretku uspješnosti Hrvatska je bila osma među 16 reprezentacija, a najuspješnija je bila Turska s 27 medalja, od čega 12 zlatnih. G.R.