MINIMALNA POBJEDA ČEPINA

Gačić zadržao bodove pokraj Uljare
Objavljeno 21. svibnja, 2018.

Minimalna i zaslužena pobjeda Čepinčana za koje je igrač odluke bio mladi stoper Josip Gačić, zadržavši tako bodove pokraj Uljare. Aktivniji domaćin prvi put zaprijetio je u četvrtoj minuti kada je Gregić zdesna centrirao, a volej Batarilo-Čerdića završio u Hercegovu naručju. U 22. minuti Čepinčani su imali još bolju prigodu nakon što je Gregić ubacio slobodnjak zdesna, a pred vratima Rolj najviše skočio i glavom pogodio gredu. Iznad grede završio je udarac Batarilo-Čerdića sa 16 metara u 31. minuti čime su bila zaključena zanimljivija zbivanja u prvom poluvremenu.

Gosti su u nastavku krenuli ambicioznije, ali je ponovno njihova mreža bila ugrožena u 53. minuti. Slijeva je Ivić na drugoj strani pronašao Batarilo-Čerdića čiji je udarac s 15-ak metara u gornji desni kut zaustavila greda. Pet minuta kasnije zaprijetili su i Oriovčani preko Marinovića koji je prošao po lijevoj strani i zatim šutirao, a Kovačević obranio taj udarac s desetak metara. U 69. minuti zatresla se oriovačka mreža nakon što je Krstanović ubacio iz lijevog kuta na drugu vratnicu, gdje je loptu dočekao Gačić i glavom pogodio bliži kut - 1:0. Gostujući je trener pokušao dvostrukom izmjenom doći do izjednačenja koje je upravo zahvaljujuči tim igračima zamalo i bilo u 81. minuti. Dubinsku je loptu Milinković glavom prebacio do Benkovića čiji je lob sa 16 metara završio preko grede.

Dražen LEKŠAN
ČEPIN 1(0)
ORIOLIK 0

ČEPIN - ŠRC Čepin. Vrijeme sunčano. Teren dobar. Gledatelja: 250. Sudac: Nenad Vargović (Virovitica) 7. Strijelac: 1:0 Gačić (69). Žuti kartoni: Goluža, Ivić, Ždinjak (Čepin) i Stahović (Oriolik). Crvenih kartona nije bilo.

ČEPIN: Kovačević 7, Bilobrk 6,5, Kuburić 6,5 (od 87. Damjanović -), Goluža 6, Rolj 6,5, Gregić 7, Gelo 6 (od 61. Krstanović 6,5), Ivić 6,5, Batarilo-Čerdić 7 (od 67. Agatić 6), Gačić 7, Ždinjak 6.

ORIOLIK: Herceg 6,5, Đerek 6, Marušić 6, Jozić 5,5 (od 72. Milinković -), Vrljić 6, Jurić 6,5, Marinović 6,5, Barišić 6, Lucić 5,5 (od 89. Plemenčić -), Stahović 5,5 (od 72. Benković -), Stubičan 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: JOSIP GAČIĆ (ČEPIN)