NBA DOIGRAVANJE

Cleveland uvjerljivo do prve pobjede
Objavljeno 20. svibnja, 2018.

Nakon što je u Bostonu dvaput poražen, Cleveland je u trećoj utakmici finala NBA doigravanja Istočne konferencije bio uvjerljiv na svom parketu. Cavsima je očito godio predah od tri dana te su do prve pobjede stigli na vrlo uvjerljiv način. Završilo je 116:86, a da za goste nema nade, pokazao je već rezultat na poluvremenu (61:41). LeBron James predvodio je domaćina s 27 poena i 12 asistencija te mu nedostaje još šest ubačaja iz igre za prestizanje Kareema Abdul-Jabbara za najviše u doigravanjima. Ovaj put su i suigrači bili na visini zadatka, trice je Cleveland gađao 17-34, a šest igrača zabilo je dovoznamenkasti broj poena. Kayle Korver pogodio je svih pet lopti za 14 poena (trice 4-4), 13 su postigli George Hill i Kevin Love, koji je imao i 14 skokova. Pet minuta igrao je i Ante Žižić (po dva poena i skoka). Kod Celticsa zaustavljen je Jaylen Brown, koji je imao problema s osobnim pogreškama te je ubacio 10 poena (u prve dvije 23 prosječno), a prvi strijelac bio je Jayson Tatum (18). Četvrta utakmica također se igra u Ohiju. N.B.