SVJETSKI GIMNASTIČKI KUP

Iskusni padali, mladi osvjetlali obraz u Bakuu
Objavljeno 16. ožujka, 2018.

Kvalifikacije Svjetskog gimnastičkog kupa u azerbajdžanskom Bakuu okončane su s polovičnim uspjehom za hrvatsku gimnastiku. Za uspjeh su ovaj put zaslužne naše mlade snage. Jedina naša predstavnica Ana Đerek bila je odlična na vježbi na parteru. U kvalifikacijama je zaradila najbolju ocjenu (13.000) te će se boriti za medalje. Nažalost, Splićanka na gredi nije ostvarila plasman u finale, bila je 17. s ocjenom (10.400). Kod muškaraca Hrvatsku će u finalu predstavljati Anton Kovačević. Uz Tina Srbića još jedan prečaš od kojeg puno očekujemo u kvalifikacijama na svojoj je najjačoj spravi zauzeo peto mjesto s ocjenom 13.900. Najbolji u kvalifikacijama na preči bio je Grk Vasios Maras (14.066).

Na konju s hvataljkama nastupili su naši sada već iskusni reprezentativci Robert Seligman i Filip Ude. Nažalost, obojica su kiksala za vrijeme vježbe, Osječanin Seligman na samom kraju na saskoku, a Ude tijekom izvođenja teškog elementa “busnari”. Na kraju je Seligman zauzeo 16. (13.333), a Ude 17. mjesto (13.266). Novu prigodu 32-godišnji osječki gimnastičar imat će za tjedan dana, kada se održava natjecanje u Dohi. K.L.