POLUFINALE KUPA HRVATSKE

Hajduku lutrija penala
Objavljeno 13. ožujka, 2018.

Nogometaši Hajduka izborili su mjesto u finalu Kupa Hrvatske nakon što su u polufinalnom dvoboju u zagrebačkoj Kranjčevićevoj ulici pobijedili Lokomotivu poslije udaraca s bijele točke. Regularni dio susreta završio je 1:1, pogodaka nije bilo ni u produžetku, a lutrija penala pripala je Hajduku, koji pobjedom od ukupnih 5:3 odlazi u finale.

Prvih 45 minuta susreta prošlo je u dominaciji Hajduka, Splićani su imali nekoliko sjajnih prilika, ali sve je zaustavio Šemper ili greda. U 10. minuta sudac Bebek je mogao svirati penal za Hajduk nakon prekršaja Majstorovića nad Saidom, a u 17. minuti gostima je zbog zaleđa poništen gol (Caktaš). I onda u drugom dijelu promašaje Hajduka kaznio je Ante Majstorović pogodivši u 54. minuti za 1:0. Vodstvo Lokomotive kratko je trajalo, jer je Hamza Barry u 58. poravnao na 1:1. To je bio i konačni rezultat susreta. U produžecima nije bilo pogodaka, a u lutriji s bijele točke za Hajduk su pogodili Caktaš, Said, Filip i Radošević, dok je udarac Bašića obranio Šemper. Za Lokomotivu su precizni bili Ivanušec i Havojić, dok su Majer i Musa promašili vrata.

U drugom polufinalu 4. travnja u Zagrebu igraju Dinamo i Rijeka, a finale je 23. svibnja u Vinkovcima. I. Li.