TREĆA HNL "ISTOK": ĐAKOVO

Nadigrani favorizirani Bjelobrđani
Objavljeno 12. ožujka, 2018.

Za prilike Treće lige na tribinama u Đakovu okupio se solidan broj gledatelja, njih oko 400, koji su vidjeli izuzetno borbenog domaćina te su favorizirani gosti morali napustiti teren pognute glave. Već u 5. minuti ogleda zaprijetili su domaći preko Nikolića, čiji je udarac s 20-ak metara fijuknuo iznad gostujućih vrata. U 12. minuti gosti su imali idealnu poziciju iz slobodnog udarca, ali lopta Metera završila je u živom zidu. Odgovor domaćih zbio se dvije minute poslije, dobro je tukao Abramović, no njegov udarac obranio je Ilinčić. Poveli su domaći nogometaši u 28. minuti kada je sjajno po desnoj strani prošao Barukčić te ubacio loptu u kazneni prostor gdje se najbolje snašao Grgačević i zabio za 1:0. U 42. minuti BSK je doživio novi teški udarac. Brlić je zaradio drugi žuti karton te su Bjelobrđani morali do kraja igrati s igračem manje. Utakmica je bila riješena u 48. minuti nakon dobro odigrane polukontre domaće momčadi. Grgačević je povukao s lijeve strane i poslao loptu za Abramovića koji je imao dovoljno vremena da s ruba kaznenog prostora svlada nemoćnog Ilinčića. Konačan udarac BSK je zadobio u 55. minuti, kada je glavom zabio Barukčić poslije ubačaja Damjanovića s desne strane. U igri s igračem manje pokušali su gosti smanjiti rezultat, no domaći su ih s lakoćom do kraja susreta držali daleko od svojih vrata. Ž. Kovač

ĐAKOVO CRO.             3  (1)
BSK                                 0

ĐAKOVO - Stadion Đakovo. Gledatelja: 400. Sudac: Denis Plantosar (Darda) – 7. Strijelac: 1:0 Grgačević (28), 2:0 Abramović (48), 3:0 Barukčić (55). Žuti kartoni: Barukčić, Damjanović, Nikolić (Đakovo Croatia), Periša (BSK). Crveni karton: Brlić (BSK).

ĐAKOVO CROATIA: Begović 7,5, Bošković 7,5, Topolovec 7, Grgačević 7,5, Nikolić 7,5, (od 87. Kolak -), Stanušić 7 (od 62. Petričević 7), Božičević 7, Abramović 7,5, Barukčić 8(od 78. Habada-), Jurić 7, Damjanović 7.

BSK: Ilinčić 5,5, Žaja 5,5, Majtanić 5,5 Brlić 5, Meter 5,5, Eling 5,5 (od 46. Gvozdenović 5,5) Dorić 5,5, Periša 5,5 (od 84. Dubravac -), Ćorić 5,5 (od 58. Jakšić 5,5), Popović 5,5, Kasač 5,5.

IGRAČ UTAKMICE: MATEO BARUKČIĆ (ĐAKOVO CROATIA)