PREMIJER LIGA ZA RUKOMETAŠE

Kinez Chen zabio sedam pogodaka Spačvi
Objavljeno 11. ožujka, 2018.

Bez trojice važnih igrača Vinkovčani nisu pružili značajniji otpor Riječanima, koji su ostvarili pobjedu. U Rijeku nisu ni putovali Nedić, zbog visoke temperature, te ozlijeđeni Ereš i Vignjević. Očito su se rukometaši Spačve "ispuhali" protiv Gorice u Vinkovcima, gdje su pobjedom riješili pitanje plasmana u Ligu za prvaka, stoga im je protiv Zameta ponestalo snage, a vjerojatno i motiva. Gosti su, zapravo, parirali samo početnih desetak minuta. U tom su periodu držali nad domaćinom pogodak ili dva zaostatka. Međutim, nakon što je na semaforu stajalo 7:5 u 13. minuti, pa do kraja poluvremena, praktički je bilo riješeno pitanje pobjednika. Naime, tada su igrači Zameta serijom od 9:2 otišli na nedostižnih 16:7. U drugom poluvremenu Riječani su tehnički dobro odradili 30 minuta i bez stresa okončali susret, koji nijednoj momčadi nije ništa posebno donosio osim prestiža. U redovima domaćina istaknuo se reprezentativac Kine Zhao Chen sa sedam pogodaka, a u Vinkovčana najefikasniji bio je Marko Nađ s pet pogodaka. U srijedu Vinkovčani opet putuju, ovaj put u zagrebačku Dubravu, gdje će igrati četvrtfinale Kupa Hrvatske. Do tada bi se u momčad trebali vratiti Nedić i Vignjević, a i dalje će nedostajati vratar Ereš. A. Grgić

ZAMET                           27  (16)
SPAČVA                         19  (7)

RIJEKA - SD Zamet. Gledatelja: 300. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (oba iz Osijeka).

ZAMET: Vučko 2(2), Jeličić 2(1), Mozetič, Grgurević, Martinović 3, Njegovan 1, Kružić 1, Sorić, Načinović 2, Tomljanović 1(1), Starčević 2, Lučić 1, Majić 1, Golik 4, Chen 7, Wang

SPAČVA-VINKOVCI: Stojanović, M. Jurić 1, Maroš 1, Ćuk 1, I. Jurić 2(1), Mihajlović 2, Vešligaj 2, Nađ 5, Androš 1, Božić, Babić 3, Vukušić 1, Ranogajec, Zagorc

SEDMERCI: Zamet 4(4), Spačva-Vinkovci 3(1); ISKLJUČENJA: 8 min. Zamet (Martinović, Njegovan, Chen 4), 6 min. Spačva-Vinkovci (M. Jurić, Babić 4).