NEXE 31 (16)
KOPER - Arena Bonifika. Gledatelja: 2.000. Suci: Peter Herczeg i Peter Sudi (obojica iz Mađarska)
KOPER: Dolenc 1, Gržetntič 2, Vlah 6, Krečič 2, Matijašević 1, Kocjančić (2+0), Postogna (5+0), Moljk, Zugan 1, Rapotec, Smolnik 4, Sokolič 3, Gucek, Sever, Planinc, Bratković 7. Trener: Veselin Vujović
RK NEXE: Lelić (2+1), Šipić 4, Gadža 1, Leban 7, Eter 3, Zrnić 4, Mrđenović, Barišić Jaman 9, Manci Mičević, Buvinić 1, Jurić Grgić, Lavrič, Tomić 1, Pilipović (6+1), Brumen. Trener: Hrvoje Horvat
SEDMERCI: Koper 4(2), Nexe 2(2). ISKLJUČENJA: Koper 14 minuta (Gržentič 2+2, Krečič, Moljk, Smolnik, Guček, Sever), Nexe 18 minuta (Lavrič 2+2+2, Mrđenović 2+2, Šipić 2+2, Leban, Brumen).
Rukometaši NEXE-a vraćaju se u Našice s pobjedom iz Kopera. U 3. kolu C skupine EHF Kupa ostvarili su „gromovi“ drugu pobjedu, nakon poraza od Goppingena i pobjede nad finskim Cocksom. U sudaru ta dva kluba Nijemci su očekivano slavili u Finskoj 31:20. No, pobjeda u Koperu za Našičane je itekako važna. Procjena je kako upravo međusobni sudar hrvatskog viceprvaka i slovenske momčadi odlučuje o drugom sudioniku čevrtfinala iz C skupine, obzirom da je branitelj naslova Goppingen apsolutni favorit. Utakmica u Kopru bila je izuzetno zanimljiva i neizvjesna. Domaćin je u 14.minuti imao 8:4. Odlična je bila reakcija gostiju nakon time-outa Hrvoja Hovata. Našičani u sljedećih šest minuta čine seriju od 5:1, a do odmora stječu tri pogotka prednosti. Četiri gola prednosti „gromovi“ su prvi put imali u 35.minuti. I nikako nisu uspijevali prelomiti susret i već tada odlučiti pobjednika. U 53. minuti Koper je uhvatio priključak i izjednačio na 27:27. No, u posljednjih sedam minuta hrvatski viceprvak nije primio pogodak. Kristian Pilipović „zaključao je vrata“, obranio je tri šuta domaćih i sedmerac. Zanimljivo, najviše3 pogodaka kod NEXE-a postigli su njihova dvojica Slovenaca. Barišić Jaman zabio je devet, a Leban sedam pogodaka. Za važnu pobjedu u „prvom poluvremenu“. Uzvrat je u nedjelju kada će Veselin Vujović dovesti svoju momčad u Našice. Trenutno Horvat protiv velikog trenera vodi 1:0. K.L.