POBJEDA NEXE-A U 2. KOLU EHF KUPA

Našičani u drugom dijelu potpuno razbili otpor gostiju
Objavljeno 18. veljače, 2018.

Rukometaši NEXE-a ostvarili su pobjedu u susretu 2. kola EHF kupa svladavši kod kuće finski Cosk 31:24. Gosti su se u prvom dijelu pokazali tvrdim orahom, no Našičani su u drugom poluvremenu ubacili u brzinu više i slomili otpor Cocksa.

Finski prvak se u prvih 30 minuta predstavio u neočekivano dobrom izdanju. Poveo je na početku, vodio sve do 16. minute, kada NEXE pogotkom Lavrića dolazi do 8:7. Finci su u jednom, vrlo kratkom, trenutku imali i dva pogotka razlike. Nakon minimalnog vodstva NEXE-a i nekoliko izjednačenja pet minuta prije kraja gosti su opet poveli (12:13). Do odlaska na odmor igralo se gol za gol i prvih trideset minuta završilo je izjednačenim rezultatom.

U drugom dijelu posve različita priča na terenu. Cocks se prvih desetak minuta još nekako držao u egalu (20:20), postigao je i pogodak s dva igrača manje, a onda slijedi ubojita serija razigranih Barišić-Jamana i Buvinića. Otpore gostiju bio je slomljen i bilo je samo pitanje s kojom će razlikom utakmica završiti. Cocks je dvanaest (od 39. do 51.) minuta bio bez pogotka. Do kraja NEXE je razliku malo i povećao, a posljednjim pogotkom izmamio je oduševljenje gledatelja. Prekrasan cepelin Brumena i realizacija Koncula za kraj i zasluženu pobjedu boljih Našičana. Izgleda da je najboljem igraču i strijelcu Saši Barišić-Jamanu titula najboljeg sportaša Našica bila poticajna. Uz njega odličan je bio i Buvinić te vrlo dobri Šipić i vratar Pilipović. Naravno, ne umanjujući zasluge i svih ostalih za pobjedu NEXE-a u 2. kolu EHF kupa. S. Sobodić

NEXE                           31  (16)
Cosks                            24  (16)

NAŠICE - Školsko-sportska dvorana Kralja Tomislava. Gledatelja: 1680. Suci: Doru Manea, Radu Iliescu (Rumunjska). Delegat Vladimir Jović(BiH)

NEXE: Lelić (2), Šipić 4, Koncul 1, Gadža, Leban, Eter 2, Zrnić 3/1, Barišić-Jaman 9/4, Manci-Mičević, Buvinić 8, Jelinić 2, Jurić-Grgić, Lavrič 1, Tomić 1, Brumen, Pilipović (10)

COCKS: Zaitsau 3, Bachko 2, Udd, Patsykailik 2, Taminen 4, Županjac 1, Syrjala 1, Sjoman, Ronneberg 4, Nenita 3, Kovalenko 2, Morkunas(5), Westerlund, Basarić 1, Tsitou 1, Shitsko(1+1)

SEDMERCI: NEXE 5/6. Cocks -.; ISKLJUČENJA: NEXE 4 minute (Eter, Tomić 2). Cocks 10 minuta (Zaitsau, Taminen, Ronneberg, Basarić, Tsitou 2)

Našičani su u 1. kolu EHF kupa poraženi u Njemačkoj od branitelja naslova Goppingena (30:27), no sinoć su kod kuće uzeli mjeru Fincima