ATLETSKO DVORANSKO PH U RIJECI

Slavoniji Žito sedam medalja
Objavljeno 12. veljače, 2018.

Atletičari Slavonija Žita osvojili su sedam medalja na Dvoranskom kadetskom prvenstvu u Rijeci. Ukupno je nastupilo 15 osječkih kadeta i kadetkinja, koje su vodili treneri Saša Šešum i Aron Tanocki, a izborili su dvije srebrne i pet brončanih odličja.

Dvama se okitio Dominik Škorjanc, koji je bio srebrni na 60 m prepone (8.90) te brončani u skoku u vis (1,67 m). Do srebra je stigla i Barbara Paravac u skoku s motkom (2,80 m), a bronce su osvajali Luka Bede na 60 m (7.54), Lorena Faktor na 60 m prepone (9.50) te motkaši Fabijan Miličić (2,70 m) i Petra Šešum (2,70 m).

Na korak do podija, zauzimanjem četvrtog mjesta, ostali su Arian Getto u skoku u dalj (5,73 m) i Ana Širić u bacanju kugle 3 kg (10,82 m). Getto je bio i šesti na 60 m (7.66), kao i Melani Bosić u istoj disciplini (8.29). Karlo Salaj bio je osmi u skoku u vis (1,55 m) te deveti u skoku u dalj (5,11 m). Na 15. mjesto plasirali su se Mislav Škrtić na 60 m (7.92) i Leonarda Patača u skoku u dalj (4,50 m), koja je bila i 16. u skoku u vis (1,35 m), na 60 m Jarno Mlinaček bio je 20. (7.99), a Ivan Branković 24. (8.03), a bez plasmana u skoku u vis ostale su Petra Šešum, Anja Veg i Lorena Faktor.

Osječki je klub po broju osvojenih medalja bio najučinkovitiji, no u poretku uspješnosti zauzeo je šesto mjesto jer su mu nedostajala zlata. Najuspješniji klub Prvenstva bio je Zagreb-Ulix s četiri zlata i dva srebra, ispred splitskog ASK-a (tri zlata, dva srebra i bronca) i zagrebačkog Zrinjevca (po dva zlata i srebra). G.Roguljić

sven Salaj peti na BalkanU

Sven Salaj zauzeo je peto mjesto u skoku s motkom na Dvoranskom juniorskom prvenstvu Balkana u Sofiji. Član Slavonija-Žita preskočio je 4,50 metara te ponovio rezultat od lani, kada je, također kao mlađi junior, u istoj konkurenciji također bio peti. Ukupno su hrvatski atletičari osvojili 12 medalja (3 zlatne, 5 srebrnih i 4 brončane).