PRVA HRL SJEVER (M)

Osijek “plus 17” u slavonskom ogledu
Objavljeno 12. veljače, 2018.

Nakon dva startna poraza u 2018. godini (prvenstvo i kup) rukometaši Osijeka upisali su i prvu pobjedu. U 15. kolu Prve HRL Sjever Osječani su u svom Zrinjevcu uvjerljivo slavili protiv Nove Gradiške s čak 17 pogodaka razlike (35:18). Gosti su samo na početku jednom izjednačili (1:1), no već u 8. minuti bilo je 6:1, uz pet pogodaka raspoloženog Repušića, koji je do kraja susreta čak 12 puta tresao suparničku mrežu. Do odmora prednost domaćina narasla je na dvoznamenkasti iznos (19:9), a u sličnom se ritmu nastavilo i u drugom poluvremenu. Osječani su u posljednjih deset minuta serijom 8-1 zaključili susret s najvećom prednošću.

Prve bodove u nastavku sezone upisalo je i Đakovo, koje je na svom parketu bilo bolje od PPD-a Zagreb 2. Veći dio posla Đakovčani su odradili u prvih 30 minuta, kada su nakon početnog vodstva gostiju gotovo 20 minuta zatvorili sve prilaze svojim vratima, pa su poveli 8:1. Na odmor je domaćin otišao sa sedam pogodaka prednosti (13:6) te je u nastavku Zagrepčanima dopustio tek približavanje na četiri pogotka razlike, s koliko je susret i završen. Viro Virovitica je uvjerljivo izgubila na kod Vidoveca 40:29, pa će na prve bodove u 2018. još pričekati.

Rezultati 15. kola: Osijek – Nova Gradiška 35:18, Ivanić – Maksimir Pastela 21:24, KTC – Garešnica 28:20, Bjelovar – Medveščak Zg 38:28, Đakovo – PPD Zagreb 2 22:18, Vidovec – Viro Virovitica 40:29, Rudar – Moslavina 29:25. G. Roguljić

Osijek 35 (19)
N. Gradiška 18 (9)

OSIJEK – Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Matija Cingesar (Varaždin) i Marijan Mraz (Trnovec Bartolovečki).

OSIJEK: Kolar, Pavlović 4 (2), Kopić 1, Zrno 1, Edl, Ninaj 1, Lukac 1, Kuže 2, Goluža 2, Repušić 12 (3), Vešligaj, Bolanča 1, Barić 2, Radović 2, Barišić 3, Grizelj 3.

NOVA GRADIŠKA: Miletić, Benić, Orelj 7 (1), Mihić, Barun 2, Akmačić, Bušić, Brašnić Ferreira, Ćosić 8, Kumić, Jerković 1, Vidović.

SEDMERCI: Osijek 5 (5), Nova Gradiška 2 (1); ISKJUČENJA: Osijek 6 minuta (Barić 2+2, Lukac 2), Nova Gradiška 8 minuta (Orelj 2, Barun 2, Ćosić 2, Jerković 2).

Đakovo 22 (13)
PPD Zagreb 2 18 (6)

ĐAKOVO – GNS dvorana. Gledatelja: 300. Suci: Tomislav Baić i Mladen Šulekić (oba Novska).

ĐAKOVO: Ostajmer, Šaravanja 6, Jukić, Bradarić 1, Perković, Šimić 1, Mandarić, Goluža, Jozipović, Tot, Perlić 7, Jakšić 1, Klepo 2, Ćurić 4, Šestak, Novoselović.

PPD ZAGREB 2: Strbad 4, Starčević, Račić 1, Kocen, Ljubić 2, Medić 2 (1), Gošić, Žaja, Turčić 3 (3), Vekić, Šafranko, Spahić 1, Zadro 1, Kadija 3, Gabrieri 1, Kasap.

SEDMERCI: Đakovo 1 (0), PPD Zagreb 2 5 (4); ISKLJUČENJA: Đakovo 10 minuta (Bradarić 2, Goluža 2, Klepo 2, Ćurić 2, Novoselović 2), PPD Zagreb 2 10 minuta (Gabrieri 2+2+2, Žaja 2, Spahić 2); CRVENI KARTON: Gabrieri (47, PPD Zagreb 2)