PRVA HRL SJEVER

Lider pobjednički kroz Zrinjevac
Objavljeno 12. prosinca, 2017.

Rukometaši Osijeka nisu uspjeli prirediti iznenađenje protiv lidera prvenstva Rudara, koji je s 29:27 u Zrinjevcu potvrdio jesensku titulu. Gosti su od početka utakmice bili u vodstvu, dopustivši Osječanima tek dva izjednačenja (4:4, 5:5). Nakon toga uslijedio je desetminutni golgeterski post domaćina, što je Rudar iskoristio za odmak na 10:5 u 21. minuti, a na odmor je otišao s tri pogotka viška. Ni u nastavku se situacija na parketu nije bitnije mijenjala, gosti iz Ruda još su povećali svoju zalihu koja je u 45. minuti iznosila “plus šest” (22:16), a nedugo potom bilo je i najvećih sedam razlike (25:18). U samoj završnici Osječani su tek ublažili sedmi, prvenstveni poraz nakon kojeg su prvi dio sezone okončali na 11. mjestu.

Poraze su pretrpjela i ostala tri slavonska kluba. Tvin Virovitica je izgubila kod kuće od drugoplasiranog KTC-a, dok su Đakovo i Nova Gradiška upisali uvjerljive gostujuće poraze, Đakovčani sa sedam razlike kod Medveščaka Zg, a Nova Gradiška s devet u Bjelovaru. G.R.

Osijek                 27  (10)
Rudar                  29  (13)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 100. Suci: Igor Barle i Saša Vučić (oba Zagreb).

OSIJEK: Kolar, Pavlović, Ištvanić, Zrno 4 (3), Vuković 1, Bolanča 6, Lukac 1, Barić 1, Repušić 3, Vešligaj, Radović 4, Kopić 3, Grizelj 4.

RUDAR: Cvetković, K. Skendrović 1, Runtas 2, F. Skendrović 5, M. Štajnkler 3, Škiljan 2, Gaća, D. Trčak 3, Tojčić 3 (1), T. Štajnkler 1, Guliš, Brnas 3, A. Trčak 4, Žitković, Fresl 2.

SEDMERCI: Osijek 3 (3), Rudar 3 (1); ISKLJUČENJA: Osijek 6 minuta (Radović 2+2, Grizelj 2), Rudar 4 minute (H. Tojčić 2, Fresl 2)

Prva HRL Sjever

Rezultati 13. kola: Maksimir Pastela - Garešnica 33:28, Viro Virovitica - KTC 30:32, Osijek - Rudar 27:29, Moslavina - Vidovec 29:26, PPD Zagreb 2 - Ivanić 25:33, Bjelovar - Nova Gradiška 39:30, Medveščak Zg - Đakovo 27:20.