SEHA GAZPROM LIGA

Vori šutom na prazan gol donio pobjedu Zagrebu
Objavljeno 10. prosinca, 2017.

Zanimljiv i vrlo dramatičan hrvatski derbi, no epilog je ponovno isti. Rukometaši PPD Zagreba ostvarili su pobjedu u Našicama uz odličan otpor domaćih rukometaša. Koliko je susret bio neizvjestan i dramatičan svjedoči da niti jedna momčad nije tijekom susreta imala prednost veću od dva pogotka razlike. Veći dio prvog poluvremena prednost je bila na strani NEXE-a. U 22. minuti PPD Zagreb je stekao prvi put dva pogotka viška. Trener domaćih Hrvoje Horvat pozvao je time-out koji je očito urodio plodom pa su “gromovi” na odmor otišli s minimalnom prednosti. “Zagrebaši” su drugo poluvrijeme na poziciji desnog vanjskog igrali s dešnjakom mladim Hrstićem. Pokazao se ponovno odličnim uz rutinere Bičanića i Horvata te vratara Kasteliča bio ponajbolji u redovima “zagrebaša”. No, imali su i Našičani svoje adute. Marin Jelinić izrasta u odlično lijevo krilo. Buvinić je odlično pokrio poziciju desnog vanjskog neigranjem Sršena. Naravno i Zrnić je dao svoj doprinos, a posebno kompletna obrana. I inače je tijekom susreta “iskrilo” u obrani s obje strane. Posebno poglavlje je sama završnica susreta. Prvo je na ulasku u posljednju minutu Bičanić zabio svoj osmi pogodak za vodstvo PPD Zagreba 29:28. NEXE u sljedećem napadu kreće sa sedam igrača, što je iskoristio Buvinić. Međutim, Našičani nisu stigli promijeniti vratara. Samo što su “zagrebaši” krenuli s centra Vori je pogodio nebranjena vrata. U završnih 15-ak sekundi NEXE je krenuo po izjednačenje. Ali, sve je završilo šutom u blok iz “slobodnog udarca” Saše Barišića-Jamana po isteku vremena.

NEXE                                    29  (13)
PPD ZAGREB                       30  (12)

NAŠICE - Dvorana OŠ Kralja Tomislava. Gledatelja: 2.000. Suci: Boris Mandak i Mario Rudinsky (Slovačka).

NEXE: Lelić (1+0), Šipić 5, Koncul, Leban, Eter 1, Zrnić 6, Mrđenović, Barišić Jaman 1, Manci Mičević, Buvinić 5, Greganić, Jelinić 8, Jurić-Grgić, Lavrič, Tomić 3, Pilipović (7+1).

PPD ZAGREB: Ž. Marković 1, Ereš, Mrakovčić, Božić Pavletić, Kontrec, Vori 3, D. Marković 4, Skok, Horvat 9, Šušnja, J. Valčić, T. Valčić, Ravnić, Hrstić 5, Bičanić 8, Kastelic (12+0).

SEDMERCI: NEXE2(2); PPD Zagreb 4(3). ISKLJUČENJA: NEXE 10 minuta (Mrđenović, Barišić Jaman, Buvinić, Jelinić, Tomić), PPD Zagreb 8 minuta (Šušnja 2+2, Horvat, T. Valčić).