SEHA-GAZPROM LIGA

Našičani ispustili pobjedu u Pančevu
Objavljeno 5. prosinca, 2017.

Rukometaši NEXE-a gostovali su u Pančevu kod novaka u SEHA-Gazprom ligi Dinama i osvojili bod. Završilo je 25:25 (12:9), a mogli su Našičani i do punog plijena. Naime, 30 sekundi prije kraja imali su vodstvo od 25:24 i sedmerac, ali vratar domaćih obranio je udarac Barišić-Jamana, zatim su “dinamovci” zabili pogodak za izjednačenje i u preostalih nekoliko sekundi Našičani nisu uspjeli zabiti gol koji bi im osigurao drugu pobjedu u regionalnoj ligi.

NEXE je ispustio pobjedu, no remi je možda i najpravedniji ishod u sudaru momčadi iz donjeg dijela tablice SEHA lige. Našičani su dobro otvorili utakmicu i bili u stalnoj prednosti pogodak-dva, ali Dinamo je ubrzo pohvatao konce igre i nadoknadio zaostatak te prešao u vodstvo i na odmor otišao s tri pogotka viška (12:9). U drugom poluvremenu momčad iz Pančeva održavala je prednost, u nekoliko navrata otišla i na “plus četiri”, a zato je najzaslužniji bio njihov sjajni vratar Dušan Petrović koji je obranama izluđivao goste. No Našičani su se uozbiljili i u 41. minuti izjednačili (22:22). U sljedećoj minuti, nakon dugo vremena, poveli su 23:22, a potom propustili nekoliko sjajnih prilika i otići na osjetniju prednost, ali to im uglavnom nije dopuštao vratar Petrović. I onda u samoj završnici domaćin je bio sretniji, NEXE je imao 25:24 i zicer za pobjedu, ali pokušaj sa sedam metara Barišić-jamana nije bio uspješan, domaćin je to kaznio i ostavio bod u Pančevu. I. Li.