ČILIĆEV “DEJA VU” U LONDONU

Nije stvar u igri, Marinov pravi problem je glava
Objavljeno 14. studenog, 2017.

Već viđeno! Najkraći je opis još jednog izdanja Marina Čilića na završnom Masters turniru osmorice najboljih tenisača svijeta u londonskoj 02 Areni. Prvi hrvatski reket ponovno je imao pobjedu u džepu, ali kad je trebalo završiti meč u svoju korist, jednostavno nije ni mogao. Nakon što je u nedjelju propustio pobjedu protiv Zvereva, u utorak je izgubio od Amerikanca Jacka Socka s 5:7, 6:2, 7:6 (4).

Uz to što mu u posljednje vrijeme ne ide u završnicama mečeva, Marinu ne ide ni protiv Socka. Amerikanac je dobio sva tri posljednja međusobna dvoboja.

Američki tenisač susret je počeo breakom, ali Marin je brzo vratio izgubljeno. Do 11. gema nije bilo prilika za uzimanje servisa suparnika, a onda je prvi zaprijetio Sock. Došao je do prednosti, Čilić se spasio osvojivši poen nakon što je lopta zapela za mrežu i prešla na suparnikovu stranu. U sljedećem gemu naš najbolji tenisač došao je do 0-40 i iskoristio treću set-loptu. I onda nakon dobivenog seta potpuni raspad. Sock se prošetao drugim setom i izjednačio na 1:1. A onda na otvaranju odlučujuće dionice sjajna Čilićeva igra, dobio je 12 od prvih 13 poena te odjurio na 3:0. No, ni to nije bilo dovoljno. Nakon sjajne igre uslijedile su pogreške kojima je pomogao Socku potpuno vraćanje u meč i izjednačenje. Odluka o pobjedniku pala je u tie-breaku u kojemu je Marin ponovno imao sve u svojim rukama. Vodio je 4:2 i uslijedila je promjena strana nakon koje Čilić više nije uzeo ni poen. Nakon dva sata i 28 minuta igre Sock je iskoristio mnogobrojne darove i upisao pobjedu na Mastersu.

Nakon dva poraza, Čilićevi izgledi za plasman u polufinale svedeni su na teoriju, a sljedeći suparnik u 02 Areni mu je veliki Roger Federer.