PRVA LIGA KOŠARKAŠA

Borovo još jednom bio dragi gost
Objavljeno 14. studenog, 2017.

Niz poraza košarkaša Borova u Prvoj hrvatskoj ligi nastavljen je u Splitu. Universitas je u 5. kolu bio uvjerljiv na svom parketu, iznimno efikasan, te je pobjedu označio “stotkom”. Gosti su u deset minuta primili 34 poena, stoga je samo bilo pitanje kolika će razlika biti na isteku 40. minute. Na kraju je završilo sa 103:77 (34:24, 20:14, 24:19, 25:20), a za Vukovarce su igrali: Brocić 7, Šarac 2, Bobinac 4, Boras 17 (7 asistencija), Miljanić 10, Žulj 5, Rajšić 11, Benković, Kapović i Tomić 21. Kod pobjednika prvi strijelac bio je Omrčen (23), Vrgoč je dodao 16 uz deset skokova. Sljedeće kolo na programu je 2. prosinca, a Borovo dočekuje Kvarner 2010.

Rezultati ostalih utakmica 5. kola: Rudeš - Kvarner 88:80, Pula 1981 - Podravac 64:89, Agrodalm - Istrauni 104:98, Šanac Karlovac - Bosco 87:89, Grafičar - Gorica 71:84. U poretku Gorica i Agrodalm, vodeći dvojac, imaju po deset bodova, slijede Bosco i Rudeš sa devet. Na začelju su uz Borovo i Puljani sa po pet bodova, koji također nemaju pobjedu na kontu. N.B.