TREĆA HNL "ISTOK": BELIŠĆE

Belišćanima prva pobjeda
Objavljeno 16. listopada, 2017.

Nogometaši Belišća pobjedom protiv Bjelovara upisali su prvi trobod ove jeseni. Trener Zdenko Adamović dobro je motivirao svoje igrače, jer su od samog početka krenuli agresivno pa je već u prvoj minuti Vučemilović pobjegao gostujućoj obrani i s deset metara u izglednoj prilici pucao pokraj desne vratnice. Dvije minute poslije u šesnaestercu gostiju jedan gostujući igrač na ubačenu loptu Pilja igrao je rukom, a kako se sudac Culej nalazio samo nekoliko metara od mjesta događaja, bez razmišljanja je odredio najstrožu kaznu. Siguran s 11 metara bio je Jakovljević, loptu je poslao u jednu stranu, a vratara u drugu. Domaći su i dalje bili bolji, što je rezultiralo novim pogotkom. Pilj je prošao po desnoj strani, vratio nisku povratnu loptu za Matokovića, a mladi napadač “crvenih” oštro je pucao s 15 metara i pogodio lijevi kut nemoćnog gostujućeg vratara.

Na odmoru gostujući trener učinio je odmah dvije izmjene i vrlo brzo gosti su smanjili rezultat. Na ubačenu loptu najviše je skočio Atlija i pogodio gornji desni kut domaćeg vratara. Do kraja susreta imali su i jedni i drugi nekoliko poluprilika, ali se rezultat nije promijenio. Ostalo je 2:1 za domaćina i puno sreće i zadovoljstva zbog prve ovosezonske pobjede. Z.Kaptalan

Belišće                     2  (2)
Bjelovar                   1  (0)

BELIŠĆE - Gradski stadion. Vrijeme: ugodno i sunčano. Teren: odličan. Gledatelja: 150. Sudac: Jurica Culej (Slatina) 7. Strijelci: 1:0 Jakovljević (3. - 11 m), 2:0 Matoković (17), 2:1 Atlija (47). Žuti kartoni: Pilj, Pranjić (Belišće), Jozić, Pušić, Tominac, N.Kozić (Bjelovar). Crvenih kartona nije bilo.

BELIŠĆE: Klanjšćek 6,5, Birčić 7, Milić 7,5, Paulić 6,5, Matoković 6,5 (od 80. Drahotuski -), Jakovčević 6,5 (od 65. L.Marković 6,5), Jakovljević 7,5, Pilj 6,5, Pranjić 7, Blažević 6,5, Vučemilović 6,5

BJELOVAR: Lebović 6, Muniz Ribeiro 6, Jaković 6 (od 46. Jozić 6), Hajdarović 6, Pušić 6, J.Kozić 6,5, Rajčanji 6 (od 82. Đipalo -), Makopek-Pušec 6 (od 46. Nresa 6), Atlija 6,5, Tominac 6, Šiprak 6

IGRAČ UTAKMICE: IVAN JAKOVLJEVIĆ (BELIŠĆE)