TREĆA HNL "ISTOK": KOPRIVNICA

Belišćani pali tek u završnici
Objavljeno 9. listopada, 2017.

Nogometaši Koprivnice upisali su planirane bodove protiv Belišća, posljednjeplasirane momčadi lige. Međutim, nije baš sve za domaćina išlo glatko kako su to očekivali njegovi navijači, morali su se igrači Josipa Omrčena-Čeke prilično namučiti kako bi ostvarili četvrtu prvenstvenu pobjedu. Na kraju su se “zeleni” s nova tri boda priključili vrhu ljestvice, dok su gosti iz Belišća ostali na samom dnu sa svega jednim osvojenim bodom i očekuje ih teška borba za opstanak. Pobjeda Koprivnice je zaslužena, bili su cijelo vrijeme bolja momčad, suparnik im je pogodak za izjednačenje postigao praktički iz jedine prave prilike, no u vrlo nezgodnom trenutku, tek 15-ak minuta prije kraja. Poveo je domaćin pogotkom povratnika Brckovića početkom nastavka, asistirao mu je Čakarić. Jakovljević je za Belišće zabio u 76. minuti, ali koprivnički su igrači ostali mirni i koncentrirani te su u samoj završnici postigli još dva pogotka. Prvo je Sminderovac izborio jedanaesterac kojeg je sigurno realizirao kapetan Tucaković, a potom je nakon ubačaja Kovačića s desne strane Jambrušić iz poluvoleja matirao gostujućeg vratara za konačnih 3:1.

KOPRIVNICA               3  (0)
BELIŠĆE                        1  (0)

KOPRIVNICA - Gradski stadion. Gledatelja: 50. Sudac: Ivan Starčević (Bjelovar). Strijelci: 1:0 Brcković (52), 1:1 Jakovljević (76), 2:1 Tucaković (83-11 m), 3:1 Jambrušić (87). Žuti kartoni: Jambrušić (Koprivnica), Marić, Lacković, Blažević (Belišće).

KOPRIVNICA: Kurtanjek, Tucaković, Zanjko, Bukovac, Kolar, Čakarić, Srbljinović, Kolar, Jajalo (od 55. Sminderovac), Lopatnik (od 55. Jambrušić), Brcković (od 90. Pavlović).

BELIŠĆE: Klanjšček, Marić, Lacković (od 89. Stanković), Paulić, Marković (od 66. Matoković), Magić, Jakovčević (od 17. Drahotuski), Jakovljević, Pilj, Blažević, Vučemilović.